вологість:
тиск:
вітер:
Пункт 9.8, Технічні вимоги Тендерної документації: «Гарантійні випробування здійснюються з використанням біопалива. Гарантійні випробування повинні проводитися впродовж щонайменше 72 год». Станом на сьогодні відведені години майже спливли, проблем в роботі обладнання не виявлено, біопаливна котельня працює відмінно.
Нагадаємо, що нову біопаливну котельню на вул. Боженка, 32 збудовано в рамках реалізації «Проєкту модернізації централізованого опалення м. Луцька», що фінансується за кредитні та грантові кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, Фонду чистих технологій, Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології. Чому важливо наголосити не лише на ЄБРР, а й ФЧТ та E5P, бо 480 тис. євро – кредитні ресурси ЄБРР, а 750 тис. євро – грантові кошти двох інших донорів Проєкту. Збудувати ж котельню за кошти, що сумарно складають 1,230 млн. євро, шляхом міжнародних тендерних закупівель, зголосилася французька компанія «ЕНЕРТЕКС», яка успішно впоралася зі взятими на себе зобов’язаннями.
Кілька слів про процес виробництва теплової енергії на біопаливній котельні.
Перший етап – постачання тріски.
Тут йдеться не лише про поставку твердого дерева чи готової деревної тріски на склад котельні, а й потрапляння її в бункер з рухомим дном, який рівномірно постачає паливо до котла. Для цього на котельні є великий склад для твердого дерева, кран-балка для розвантаження, дробарка твердого дерева, склад для тріски, достатній для зберігання палива, достатнього для 72 годин безперебійної роботи, а й вже згаданий бункер з рухомим дном. Для підвозу ж тріски від складу до бункера є маніпулятор з великим ковшем, закуплений в межах комплекту поставки згідно Контракту 6 «Котел на альтернативному паливі котельні на вул. Боженка, 32 (постачання і монтаж установки і обладнання)».
Другий етап – спалювання.
З рухомого дна тріска потрапляє на конвеєр, який здійснює доставку палива в котел. Датчики котла дозволяють контролювати процес горіння, даючи сигнал на рухоме дно щодо пришвидшення чи уповільнення подачі палива. Звісно ж, від спалювання дерева є відходи – зола. Золовидалення здійснюється за допомогою ще одного конвеєра, який транспортує гарячі залишки в спеціальні контейнери, в яких пізніше і вивозитимуть золу з території котельні.
Третій етап – боротьба з димовими газами.
Оскільки чистота довкілля та екологічна безпека є одними з найважливіших пріоритетів людства в ХІХ столітті, то не забули при розробці ідеї, а потім і при її реалізації про очищення димових газів, які несуть в повітря велику кількість шкідливих домішок. Очищення димових газів здійснюється в два етапи: циклоном видаляються дрібні частинки продуктів згоряння, а електрофільтром, який є в рази більшим за котел, вловлюються найменші частинки. Таким чином з димової труби котельні виходять не чорні, а білі та в незначній кількості гази, вміст шкідливих речовин в яких розкривається в наступних показниках, які відповідають директивам європейського союзу:
Назва досліджуваної речовини, інгредієнта, середнє значення |
Результат дослідження, |
Нормативна величина |
Азоту діоксид |
0,064 |
0,2 |
Вуглецю оксид |
< 1,0 |
5,0 |
Суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом |
0,4 |
0,5 |
Четвертий етап – теплова енергія.
Підігрітий же в котлі теплоносій потрапляє в загальну мережу, щоб споживачі могли споживати якісну послугу з гарячого водопостачання.
До речі, послуга вже надається мешканцям мікрорайону ЛПЗ, для яких її вартість є на 10% меншою від газового тарифу.
Адміністрація ДКП «Луцьктепло»
До уваги пільговиків! | Повідомлення про заповнення теплових мереж |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»