вологість:
тиск:
вітер:
Впродовж міжопалювального періоду в межах Завокзального району міста було завершено влаштування Індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках, що споживають теплоносій від котелень на вул. Карбишева, 2, вул. Конякіна, 24к, вул. Загородня, 3а. Їх введення в експлуатацію та первинне налаштування здійснювалося із початком опалювального сезону.
Як повідомлялося раніше, ДКП «Луцьктепло» у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку здійснює Проєкт модернізації централізованого теплопостачання м. Луцька (далі – Проєкт), в рамках якого передбачено виконання низки заходів, спрямованих на технічне оновлення обладнання та підвищення енергоефективності підприємства в цілому. Зокрема, Проєктом передбачено встановлення 254 Індивідуальних теплових пунктів (далі – ІТП) в межах Завокзального району міста за кошти ґранту. Для реалізації заходу було проведено тендерну процедуру, за підсумками якої з успішним учасником торгів “AMARC DHS” було укладено Контракт 1 «Індивідуальні теплові підстанції (влаштування ІТП в житлових будинках)».
Роботи з монтажу теплових станцій було розпочато в міжопалювальному періоді 2020 року та, зважаючи на об’єми робіт, продовжено 2021 року, розповідає заступник директора з впровадження інноваційних технологій та міжнародних проєктів, голова групи реалізації Проєкту, Богдан КАРАЧЕВСЬКИЙ: «До початку опалювального сезону 2021-2022 років нашим Підрядником було завершено роботи з монтажу простих ІТП в житлових будинках, що обслуговуються котельнями на вул. Карбишева, 2, вул. Конякіна, 24к, вул. Загородня, 3а, а також повних ІТП (з модулем нагріву гарячої води) в будинках, що обслуговуються іншими котельнями. Не встановлено ІТП лише в тих будинках, де теплові пункти були раніше встановлені мешканцями або де співвласники будинків відмовилися від встановлення безкоштовного для них обладнання. Оскільки обладнання для цих будинків було включено в Контракт раніше, ніж нам стало відомо про небажання встановлювати наші ІТП, і було виготовлено та поставлено Підрядником на склад Замовника – наші технічні спеціалісти вивчали можливості встановлення цих теплопунктів в інших будинках. Так, частину таких ІТП було встановлено в будинках в інших мікрорайонах міста, а решта буде встановлюватися в наступному році, оскільки із початком опалювального періоду будь-які монтажні роботи повинні бути припиненими».
«А от які роботи розпочинаються із початком опалювального періоду, так це роботи із введення в експлуатацію ново-встановленого обладнання, його випробування та первинного налаштування, - продовжує Богдан Карачевський. – Лише після цього ми, як Замовник, можемо розпочати прийом документів від Підрядника, взяти обладнання на баланс та врахувати в подальшій роботі. Очевидно, що після первинного налаштування може знадобитися наступне втручання в систему для покращення роботи обладнання за різної температури зовнішнього повітря. Для цього на підприємстві сформований окремий підрозділ, працівники якого пройшли навчання від “AMARC DHS”».
При цьому, продовжує заступник директора з комерційних питань Олександр БАБИЧ, вигоди від роботи ІТП споживачі почали отримувати вже із початку опалювального сезону, оскільки автоматика погодного регулювання дозволяла брати стільки теплової енергії, скільки було потрібно для обігріву будинку, виходячи з температури зовнішнього повітря й уникаючи перегріву. В той же час вузол комерційного обліку теплової енергії, що входить в комплект ІТП, обраховував об’єм фактично спожитої теплової енергії. «Єдина незручність, – додає Олександр Бабич, – тимчасова належність будинків із новозбудованими ІТП до того Реєстру, в який його було віднесено раніше, адже поки обладнання не було прийнято на баланс – віднести ці будинки до Реєстру будинків по тарифній належності без урахування витрат на утримання ЦТП та з урахуванням витрат на утримання ІТП (ІІІ-й потік населення) ДКП «Луцьктепло» не має формальних підстав. Однак, це тимчасова незручність, яка буде виправлена вже наступного місяця. До слова, віднесення будинків, обладнаних ІТП, до цього реєстру можливе лише за умови перебування індивідуальних теплових пунктів у власності оператора зовнішніх теплових мереж. Якщо таке обладнання перебуває у власності співвласників житлового будинку – при формуванні тарифів на постачання теплової енергії це не враховується. Про це йдеться в Постанові КМУ №869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги”».
_____________________
Нагадаємо, що Контрактом №1 передбачено встановлення 254 ІТП в межах Завокзального району міста. Разом з тим, завдяки укладенню Контракту на меншу від передбаченого фінансування суму, та за рахунок невикористаних ґрантових коштів було укладено Додаткову угоду, якою передбачено поставку та монтаж додаткових 76 ІТП на умовах Контракту. Це обладнання буде влаштовано в межах котелень на вул. Декабристів, 29, вул. Вороніхіна, 15а, просп. Відродження, 15б, вул. Арцеулова, 3а і частково вул. Боженка, 32 – котелень, які нині модернізуються в межах реалізації інших заходів, передбачених Проєктом.
Проєкт модернізації централізованого теплопостачання м. Луцька, згідно якого виконується встановлення ІТП за Контрактом №1, здійснюється ДКП «Луцьктепло» у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (EBRD) – кредитора даного Проєкту та розпорядника коштів Фонду східного партнерства з енергоефективності та екології (E5P), Фонду чистих технологій (CTF) та Шведського агентство з міжнародного розвитку Уряду Швеції (SIDA), останнє з яких фондує роботу консультантів Проєкту з корпоративного розвитку EGIS International, Французька республіка та технічного консультанта RAMBOLL A/S, королівство Данія. Гарантом виконання Проєкту є Луцька міська рада.
Оприлюднення намірів про коригування тарифів для «Інших» споживачів | (ОНОВЛЕННЯ станом на 22.11) Стан підключення тепла до об’єктів теплозабезпечення |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»