вологість:
тиск:
вітер:
Свого часу в ДКП «Луцьктепло» відстояли позицію про необхідність покупки прилада, який дозволить легше і швидше шукати витоки на мережі. З цього приводу були як нарікання, так і схвальні відгуки. Але спеціалісти погоджуються, що краще помилитися з приладом, і кілька разів копнути поблизу, хай і в хибних місцях, та зрештою знайти правильне місце, ніж навмання розкопувати велику мережу, і виявити, що вона ціла. А коли ті, що з цим приладом працюють ще й отримують призи від виробника – сумніви розвіюються.
21-23 травня у містах Стрий – Моршин компанія Seba Dynatronic Megger (Німеччина), що входить в групу компаній MEGGER і є світовим лідером в виробництві обладнання для локалізації витоків та моніторингу і діагностики водопровідних та теплових мереж, провела семінар і презентацію обладнання для пошуку витоків на металевих та пластикових трубопроводах. Одним із семи учасників стали наші працівники: Олександр Зейлик, начальник виробничо-налагоджувальної лабораторії та Олександр Наврусевич, начальник служби контрольно-вимірювальних приладів та автоматизації. Обов’язкова умова для участі – наявна практика використання витокошукача SebaKMT.
Семінар «Сучасні методи та обладнання для моніторингу та пошуку витоків в системах водо- і теплопостачання» включав як теоретичну, так і практичну частини. Теоретична частина складалася з курсу лекцій, зокрема: «Історія компанії та її продукція», «Доцільність застосування сучасних систем у водному і теплоенергетичному господарстві», «Новинки: Універсальний наземний мікрофон HL7000; Коррелятор С-3; GSM передавач GT-3-S», «Практичні аспекти попередньої і точної локалізації витоків за допомогою сучасних систем». Практична ж полягала у проведенні змагань між учасниками на предмет точного визначення місця витоку на практичному полігоні м. Моршин.
Точність і швидкість – два компоненти, важливі для знаходження та подальшої ліквідації витоку. «На «Луцьктепло» ми працюємо з двотрубними мережами, відтак складність нашої роботи більша, ніж запропонована Моршинськими однотрубними водогонами. Та й Луцьк значно більше місто з великою кількістю сторонніх шумів. Тому ми швидко змогли знайти точне місце витоку», коментують переможці змагань Олександр Зейлик та Олександр Наврусевич, і продовжують: «Умови проведення конкурсу були цікавими. Виробник обладнання на ніч встановив датчики, і з їх допомогою зчитував дані в «тиху» пору доби. Після того роздав конкурсантам роздруківки, і з ними ми працювали. Хороша технологія. Полегшує роботу, підвищує точність. Будемо рекомендувати адміністрації поступово приходити до цих технологій».
За перше місце, що приємно, організаторами вручався не тільки кубок, але й цінний приз у вигляді акустичного витокошукача SebaKMT Hydrolux HL 10. «Це хороша опція до вже наявного на підприємстві витокошукача», резюмує пан Зейлик.
Фото: facebook.com/meggerukraine/ та особисті фото, надані учасниками.
Про необхідність повірки квартирних засобів обліку гарячої води та теплової енергії | Довіра міжнародних партнерів - запорука розвитку |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»