вологість:
тиск:
вітер:
Україна пасе задніх у рейтингу найбільш енергоефективних країн світу, попри величезні запаси енергоресурсів, ми досі залежимо від імпорту – це найбільш цікаві факти про українську енергетику.
Ми виділили п’ять цікавих фактів про українську енергетику, які варто знати кожному.
Енергетика – галузь номер один за обсягом сплачених податків до бюджету, її важливість для економіки країни важко переоцінити.
Індустрія дає 8% ВВП або 162 млрд гривень, 25% сплачених податків (133 млрд гривень - ЕП), у ній задіяні 3% населення України, що становить 450 тисяч осіб.
Енергетична індустрія дає 8% ВВП країни
Незважаючи на те, що Україна достатньо забезпечена енергетичними ресурсами країна, вона вимушена закуповувати деякі джерела енергії за кордоном.Так, минулого року Україна імпортувала 19% нафти та газоконденсату (відсоток від використання - ЕП), 27% вугілля, 33% газу, 77% нафтопродуктів та всі 100% атомного палива.
Україна посідає 28 місце у світі за рівнем споживання енергії.
Україна входить до топ-30 країн, які споживають найбільше енергії.
При значних запасах ресурсів, у нашій країні 4,8% енергії втрачається при її транспортуванні та розподіленні. Для порівняння, у Польщі — 1,6%, Румунії – 3,3%, а у Литві – 1,2%.
Іншою проблемою є те, що Україна виробляє тільки дві третини енергоносіїв, які споживає.
"Але країна має можливість зменшити залежність за рахунок збільшення власного видобутку газу, розвитку "зеленої" енергетики, інвестицій в енергоефективність та створення прозорого ринку", - розповідає директор компанії що займається дослідженнями в галузі енергетики Тop Lead Станіслав Шум.
Україна у топ-20 найменш енергоефективних країн світу
Україна також входить у двадцятку найменш енергоефективних країн світу. Так, на кожну 1 тисячу доларів ВВП, в Україні витрачається в три рази більше енергії, ніж у Польщі.
Найбільшим споживачем енергії в Україні є Дніпропетровська область
До п'ятірки областей, які споживають найбільше електроенергії та теплової енергіїї увійшли Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Харківська та місто Київ.
Наприклад в Європі Норвегія має найбільший показник споживання електроенергії на особу, але це зумовлено не низькою ефективністю, а іншою структурою споживання. А от обсяг споживання тепла на особу в Норвегії — один з найнижчих.
Аналогічна ситуація і в Україні: обсяг споживання енергії за регіонами не відображає рівня енергоефективності, оскільки не враховує віддачу від цього споживання.
Проблеми в Україні є і з електромережами та тепломережами, які є дуже старими та зношеними. 64% українських мереж експлуатуються вже понад 40 років.
Українські електромережі та тепломережі застарілі та зношені
Основна частина електроенергетичного та теплового обладнання була введена в експлуатацію у 1960-1970-х роках, а спроектована за нормами 1950-х років.
Ще один цікавий факт: у 2015 році кожен восьмий долар світових інвестицій в енергетику спрямовувався на підвищення ефективності індустрії. Разом з тим, в Україні видатки бюджету на дослідження і розробки у ПЕК знижувались з 2008 року.
Раніше в Україні презентували онлайн-карту, яка допомагає зрозуміти, через чиї руки йде електрика до входу в будинок, який шлях проходить газ до того, як потрапити в газову плиту, як тепло потрапляє до вашої оселі та багато іншого. Нажаль, на разі такої презентаційної онлайн-карти не існує.
Щодо Волині та обласного центру, варто зазначити. На сьогодні йде активна співпраця ДКП «Луцьктепло» та ЄБРР що стосуються модернізації тепломереж Луцька. Активна фаза проведення тендерів та обговорення пропозицій триває. Проект реконструкції централізованої системи теплопостачання уже працює.
ДКП «Луцьктепло» інформує лучан про графіки припинення подачі гарячої води від котелень та центральних теплових пунктів | Група з реалізації міжнародних проектів ДКП «Луцьктепло» працює з представником компанії "Сантехмонтаж" ( Лот №4) |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»