вологість:
тиск:
вітер:
На сайті одного з інтернет-видань 23 січня 2017 року опублікована стаття «Через «Луцьктепло» мешканці Володимирської платять за опалення на 40% більше», у якій ДКП «Луцьктепло» звинувачується у навмисній затримці з прийняттям в експлуатацію теплового лічильника, щоб змусити мешканців будинку сплачувати зайві кошти за спожите тепло. Вказані звинувачення озвучені головою правління ОСББ «Володимирська, 107» п. Георгієм Давидюком на засіданні постійної комісії міськради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.
З приводу наведеного, вважаємо за необхідне повідомити наступне.
Технічні умови (дозвіл на виготовлення проектної документації) були отримані п.Давидюком 7 лютого минулого року, а проектна документація надана в ДКП «Луцьктепло» для погодження 29 грудня 2016 року. Однак, через наявність зауважень проектна документація не була погоджена, про що підприємство своєчасно та аргументовано, у письмовому вигляді, повідомило ОСББ. Висновок Державної експертизи, на якому наголошує п. Давидюк Г.Г., не було надано.
Основним «каменем спотикання» стало незабезпечення проектом заданого тиску у зворотному трубопроводі, або необхідного перепаду тиску води в подавальному і зворотному трубопроводах теплових мереж, що є вимогою п. 17.13 ДБН В.2.5-39:2008 «Теплові мережі» та п. 10 Технічних умов. При цьому представники ТзОВ «Сервісмонтаж» - Львів», які розробили даний проект та виконали монтаж індивідуального теплового пункту, спільно з головою правління ОСББ «Володимирська 107» Давидюком Г.Г. відмовились вносити зміни до проектної документації, очевидно через деяке збільшення вартості обладнання.
Однак, монтаж індивідуального теплового пункту (а не окремого теплового лічильника!) виконаний об’єднанням співвласників без погодження проектно-технічної документації з ДКП «Луцьктепло» та ДП «Волиньстандартметрологія». Разом з тим, роботи проведені в опалювальний період, що є порушенням чинних Технічних умов, які передбачають виконання подібних робіт у міжопалювальний період.
Отже, ОСББ поставило підприємство перед здійсненим фактом.
Слід зазначити, що тим же підрядником на замовлення п.Давидюка за тією ж схемою уже був змонтований індивідуальний тепловий пункт у житловому будинку по вул. Федорова, 4, внаслідок чого значно погіршилося теплозабезпечення сусідніх багатоквартирних будинків по вул. Федорова, 6 та вул. Кравчука, 11. ДКП «Луцьктепло» почало отримувати численні скарги від мешканців вказаних будинків через неналежну якість послуги, та змушене проводити перерахунки, отримуючи при цьому значні збитки. Однак, п.Давидюк Г.Г. не допускає спеціалістів ДКП «Луцьктепло» для здійснення регулювання тиску у зворотному трубопроводі теплової мережі, та не запрошує спеціалістів ТзОВ «Сервісмонтаж- Львів» для здійснення коректного налагодження теплового пункту з метою забезпечення гідравлічного режиму роботи зовнішніх теплових мереж.
Саме з метою забезпечення якісною послугою мешканців сусідніх житлових будинків, ДКП «Луцьктепло» не погоджує робочий проект індивідуального теплового пункту за адресою вул. Володимирська, 107 у зв’язку з порушеннями, допущеними при його встановленні, та вимагає внесення у проект відповідних змін, адже дії голови ОСББ, не узгоджені з представниками підприємства негативно впливають на роботу теплових мереж, позбавляють комфорту інших мешканців та завдають матеріальної шкоди підприємству.
Принагідно повідомляємо, що у Господарському суді м.Луцька розглядається позов ДКП «Луцьктепло» до ТзОВ «Енергосервісна компанія «Луцькі комунальні системи» (керівник - згаданий вище п.Давидюк Г.Г.), щодо розірвання договору на постачання теплової енергії для опалення житлового будинку по пр.Перемоги, 10 через значну (понад 500,0 тис.грн.) та тривалу заборгованість Товариства.
Користуючись нагодою запевняємо, що жодної протидії встановленню ІТП чи здійснення інших енергоощадних заходів ДКП «Луцьктепло» не здійснювало та не має наміру робити це у майбутньому. Більше того, 3,25 млн.євро гранту, отриманого підприємством від Європейського банку реконструкцій та розвитку, будуть використані саме на встановлення понад 200 індивідуальних теплових пунктів, для чого на даний час готується необхідна тендерна документація. Подібні заходи передбачені також Інвестиційною програмою підприємства, та будуть реалізовуватись при наявній фінансовій можливості.
Підприємство завжди підтримувало заходи з енергоефективності, і надалі буде сприяти встановленню як окремих вузлів обліку теплової енергії (теплових лічильників), так і влаштуванню індивідуальних теплових пунктів, однак при умові, що роботи будуть проводитися відповідно до вимог нормативних документів та не будуть завдавати шкоди іншим споживачам послуг теплопостачання.
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКИМ ПРИЗНАЧЕНО СУБСИДІЮ! | Нові номери центрального диспетчерського пункту |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»