вологість:
тиск:
вітер:
ДКП «Луцьктепло» спільно з департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради схиляє споживачів послуг з централізованого опалення… до переходу на автономне.
Цими днями ДКП «Луцьктепло» в особі т.в.о. директора, заступника директора з виробництва Івана Скорупського, заступника директора з комерційних питань Віктора Мельника, інженера виробничо-технічного відділу Михайла Борисюка та департамент ЖКГ ЛМР в особі в.о. директорки департаменту Надії Коленди та начальника відділу по експлуатації та ремонту житлового фонду Віктора Фещука провели три виїзні зустрічі з мешканцями будинків, переконуючи їх перейти на автономне опалення замість споживання централізованих послуг. Йдеться про частину мешканців вул. Мамсурова та вул. Ковпака, які підключені до мережі, термін експлуатації якої давно минув, мешканців 12 будинку на вул. Галшки Гулевичівни, які споживають послугу з централізованого опалення від підвальної котельні, розташованої в їхньому будинку та мешканців будинку на вул. Тарасова, 41, які також підключені до підвальної котельні.
Проблема теплової мережі на вул. Мамсурова полягає в наступному. В травні 2019 року фондом державного майна продано об’єкт малої приватизації, територією якого проходить теплова мережа. Згідно договору купівлі-продажу покупцю впродовж року заборонено припинення експлуатації мереж, однак цей рік швидко мине. Перед ДКП «Луцьктепло» постає дилема: перенести та реконструювати трубопровід, вклавши в об’єкт, за попередніми оцінками, 0,5 млн. грн, щоб продовжувати отримувати за цим об’єктом збитки близько 0,6 млн. грн в рік, але зберегти своїх споживачів або ж відмовитися від них. Шлях вирішення цієї проблеми запропонував департамент ЖКГ, який, розуміючи складність проблеми, дасть дозволи на встановлення індивідуального опалення мешканцям підключених до мережі будинків.
Частина теплової мережі на вул. Мамсурова
Відповідну пропозицію на зустрічі з мешканцями озвучила в.о. директорки департаменту Надія Коленда. Вона наголосила, що відключення споживачів від мережі централізованого теплопостачання лише питання часу. Міська рада не могла вплинути на приватизацію об’єкта, оскільки це питання не лежить в межах її компетенції. Так само ні міськрада, ні «Луцьктепло» нині не може вплинути на власника об’єкта. Відтак запропоновано варіант, який буде вигідний, як мешканцям, так і «Луцьктепло», але не міській раді. Мешканцям – бо вони не сплачуватимуть за послуги з централізованого опалення, а автономне опалення є значно дешевшим (окрім того вартість помешкання з автономним опаленням на ринку вища. Однак, звісно, треба знайти джерело одноразових інвестицій, щоб обладнати свою квартиру котлом та приладами опалення). Для ДКП «Луцьктепло» – бо ми не зазнаватимемо збитків на транспортування теплової енергії зношеними трубопроводами, і нам не закидатимуть неефективне використання коштів розміром 0,6 млн. грн на рік (загалом же за трьома об’єктами ДКП «Луцьктепло» зможе економити близько 0,8 млн. грн на рік). Але не вигідний для міськради, оскільки фінансування виготовлення технічної документації та виконання проєктних робіт, включаючи підвід газу до кожної квартири, для кожного будинку здійснюватиметься з бюджету міста.
Зустріч з мешканцями будинку на вул. Галшки Гулевичівни, 12
Ще більш проблемними є наступні два об’єкти: підвальна котельня на вул. Галшки Гулевичівни, 12 та підвальна котельня на вул. Тарасова, 41. Суть проблеми полягає в тому, що експлуатація підвальних котелень законодавством заборонена, а котельню на вул. Тарасова, 41 ще й постійно підтоплює ґрунтовими водами. Відповідно, заборонено і здійснення модернізації чи капітальних ремонтів на таких об’єктах. Разом з тим заборонено ліквідацію джерела теплової енергії для споживачів без підключення їх до іншого джерела. Однак, оскільки цю «бомбу сповільненої дії» необхідно ліквідувати, а альтернативного джерела теплової енергії близько немає, мешканцям даних житлових будинків запропоновано здійснити перехід на автономне опалення. На це Луцька міська рада дає дозвіл, якщо є колективне рішення 90% мешканців будинку, підкріплене належним чином складеною заявою, а також виготовляє для цих будинків технічну документацію, звільняючи мешканців від «паперової тяганини».
Стан підвальної котельні на вул. Тарасова, 41
Спілкування з мешканцями житлового будинку на вул. Тарасова, 41
Далі слово за мешканцями, частина з яких, до слова, вже подала заяви на виготовлення технічної документації в департамент житлово-комунального господарства. На поширене серед мешканців питання, чому ж міськрада чи «Луцьктепло» не встановить їм котли, відповідь очевидна – жодна з цих сторін не має права купувати будь-що для приватних осіб в приватизовані ними оселі.
Також повідомляємо, що наступного тижня подібні бесіди відбудуться зі споживачами котельні на вул. Ціолковського, 17-а, яка є нерентабельною внаслідок відключення всіх промислових споживачів, та працює на два невеликі житлові будинки, та з мешканцями житлових будинків на вул. Крилова, 8 та 18, для яких підприємством купується теплова енергія від котельні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.
Адміністрація ДКП «Луцьктепло»
Звернення ДКП «Луцьктепло» стосовно погашення заборгованості | Відсьогодні змінено графік роботи центру обслуговування споживачів ДКП "Луцьктепло" |
Всі права захищені © ДКП «Луцьктепло»